sredni kurs walut
flagaUSD3.769900
flagaCHF4.229100
flagaGBP5.100200
flagaEUR4.547300

KARTY PŁATNICZE

O BANKU » KARTY PŁATNICZE

ZMIANA AUTORYZACJI TRANSAKCJI DOKONYWANYCH PRZY UŻYCIU USŁUGI GOOGLE PAY

Uprzejmie informuję, że Zespół Google Pay ogłosił w Polsce zmianę sposób autoryzacji transakcji powyżej limitu 100 złotych – z dotychczasowego obowiązkowego podania kodu PIN na weryfikację tożsamości posiadacza karty na telefonie.
Zmiana ma na celu m.in. ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa (poprzez brak konieczności dotykania klawiatury terminala płatniczego). Nowa metoda autoryzacji pozwoli użytkownikom Google Pay płacić jeszcze łatwiej, szybciej i jeszcze bardziej bezkontaktowo, z zachowaniem bezpieczeństwa płatności mobilnych. W miejsce dotychczasowego obowiązku podania kodu PIN, użytkownik telefonu zostanie poproszony o odblokowanie telefonu w celu potwierdzenia tożsamości poprzez autentykację:
•    biometrią (w zależności od używanego modelu telefonu może to być odcisk palca lub skan tęczówki) lub
•    wiedzą (zgodnie z ustawieniami telefonu – PIN lub tzw. wzór odblokowania).

Pełna lista akceptowanych metod autoryzacji dostępna jest na stronie www poświęconej usłudze Google Pay pod linkiem TUTAJ.
Zmiana będzie wprowadzana stopniowo dla wszystkich użytkowników Google Pay wraz z aktualizacją aplikacji na urządzeniach. Po aktualizacji kod PIN do karty nie będzie już wymagany poza pojedynczymi wyjątkami (np. wypłaty z bankomatów).

 

KORZYSTAJ Z MOŻLIWOŚCI, JAKIE DAJE KARTA PŁATNICZA

Twoja karta płatnicza to nowoczesny i wygodny środek płatniczy przeznaczony dla osób, które cenią komfort i swobodę finansową!

Zobacz, jakie korzyści oferuje karta płatnicza:

 • Dzięki karcie nie musisz nosić przy sobie gotówki i masz stały dostęp do pieniędzy
 • Portal kartowy KartoSFERA (www.kartosfera.pl) umożliwia dostęp do wybranych usług i funkcjonalności karty, m.in. aktywacja karty, zmiana kodu PIN, zastrzeżenie karty
 • Karta umożliwia dokonywanie płatności internetowych - wystarczy zarejestrować się w portalu kartowym KartoSFERA i aktywować zabezpieczenie 3D Secure
 • Kartą można płacić za codzienne zakupy we wszystkich miejscach  oznaczonych logo organizacji płatniczej
 • Dodaj swoją kartę do aplikacji Google Pay i płać zbliżeniowo telefonem z Androidem Więcej informacji na www.google.com/pay

UWAGA!
Jeżeli zgubisz swoją kartę płatniczą lub zostanie ona skradziona, natychmiast poinformuj o tym Bank, dzwoniąc pod numer Infolinii +48 86 215 50 50 lub ogólnopolskiego systemu zastrzegania kart +48 328 828 828 lub przychodząc do placówki Banku Spółdzielczego w Proszowicach.

PAMIĘTAJ!

 • Podczas transakcji w punktach handlowych nie trać karty płatniczej z pola widzenia.
 • Nie udostępniaj numeru karty ani kodu PIN osobom trzecim, w tym osobom kontaktującym się z Tobą telefonicznie w sprawie karty.
 • Nie odpowiadaj na pocztę elektroniczną, z której wynika konieczność podania informacji o karcie.
 • Nie podawaj informacji o karcie na stronach internetowych. które nie są bezpieczne.
 • Chroń numer karty i inne poufne kody umożliwiające dokonanie transakcji, tak aby nikt oprócz Ciebie nie mógł wejść w ich posiadanie, rejestrując obraz karty, np. przy użyciu telefonu komórkowego, kamerą wideo lub w inny sposób.
 • Przed wyrzuceniem niszcz wszystkie dokumenty, które zawierają pełen numer karty.

NOWĄ KARTĘ AKTYWUJESZ:

 • za pośrednictwem portalu kartowego KartoSFERA (wwwkartosfera.pl)
 • za pośrednictwem Infolinii Grupy BPS pod numerem +48 86 215 50 00
 • w placówce Banku Spółdzielczego w Proszowicach

WZNOWIONĄ KARTĘ/DUPLIKAT KARTY AKTYWUJESZ:

 • poprzez dokonanie dowolnej operacji w bankomacie z utyciem poprawnego kodu PIN
 • za pośrednictwem portalu kartowego KartoSFERA (wwwkartosfera.pl)
 • za pośrednictwem Infolinii Grupy BPS pod numerem +48 86 215 50 00
 • w placówce Banku Spółdzielczego w Proszowicach

Infolinia Grupy BPS pod numerem telefonu +48 86 215 50 00 czynna jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
Dzwoniąc na infolinię przygotuj numer karty.

Poprzez infolinię Grupy BPS możesz:

 • uzyskać podstawowe informacje o cechach i zaletach karty,
 • zgłosić nieuprawnione użycie karty.

W celu Zastrzeżenia karty płatniczej zadzwoń pod numer +48 86 215 50 50 lub na numer ogólnopolskiego systemu zastrzegania kart +48 828 328 828.

GOOGLE PAY W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W PROSZOWICACH

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia telefonem z systemem Android. Z rozwiązania mogą skorzystać posiadacze kart debetowych Visa wydanych przez Bank Spółdzielczy w Proszowicach.

Aplikacja Google Pay pozwala płacić kartą przy użyciu telefonów z systemem operacyjnym Android w sklepach, a także w wybranych aplikacjach mobilnych. Płatności zbliżeniowe kartą przy użyciu aplikacji Google Pay akceptowane są we wszystkich terminalach zbliżeniowych w całej Polsce oraz za granicą. Aby zapłacić kartą Visa przy użyciu aplikacji Google Pay, wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala. Posiadacz karty w każdym momencie może zobaczyć historię swoich płatności w aplikacji. Aplikacja Google Pay nie przekazuje sprzedawcom prawdziwych danych karty, a tylko wirtualny numer, którego nie można wykorzystać poza aplikacją. Do aplikacji Google Pay można dodać wiele kart Grupy BPS i podczas płatności korzystać z dowolnej z nich.

Zachęcamy do odwiedzenia kanału YouTube Google Polska, gdzie znajdą Państwo wiele filmów instruktażowych dotyczących Google Pay - ZOBACZ

Instrukcja dodawania karty do aplikacji Google Pay - ZOBACZ